ŚLĄSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA – PODŚWIETLANA TKANINA ALTERNATYWĄ DLA ŚCIAN Z MDF

ŚLĄSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA – PODŚWIETLANA TKANINA ALTERNATYWĄ DLA ŚCIAN Z MDF

Coraz częściej na stoiskach wykorzystywane są wydruki wielkoformatowe. Dają one projektantom wiele możliwości, ale mają też swoje ograniczenia.
Najbardziej efektowne są duże, widoczne z daleka plansze. Najlepiej jeżeli są one podświetlane od tyłu – otrzymujemy wówczas efekt świecącej ściany, niezawodnie przyciągający uwagę zwiedzających.

Do niedawna Wystawca musiał wybrać jedno z dwóch rozwiązań: ściana podświetlana, wykonana z plexi lub szkła, ale podzielona na kilka części (wynika to z ograniczeń wielkości płyt plexi, oraz ich ciężaru), lub ściana z MDF – bez podziałów, ale oświetlona z zewnątrz za pomocą dodatkowych reflektorów.

Kilka lat temu pojawiła się technologia łącząca zalety obu wcześniejszych: elastyczna tkanina z możliwością zadruku i podświetlenia od tyłu – nareszcie jest możliwość wykonania dużej, świecącej ściany nie podzielonej elementami konstrukcyjnymi.

Dość szybko padło pytanie: a co z powierzchniami łukowymi? Czy tu również tkanina się sprawdzi?

Odpowiedzią na to pytanie jest stoisko Śląskiej Organizacji Turystycznej zaprojektowane przez arch. Renatą Karpetę. Założeniem projektu było uzyskanie falującej formy zabudowy, nawiązującej do logo ŚOT.

Ciekawy kształt i efekt dużej świecącej powierzchni – ten zestaw niewątpliwie wyróżnia się na tle pozostałych ekspozycji. Stoisko jest poza tym lekkie, łatwe w montażu i nieuciążliwe w transporcie, daje możliwość wielokrotnego wykorzystania tej samej zabudowy.